ΣΑΒΒΑΤΟ 29.06.2024 18:26

EURO 2024: Με... κεραυνό Γκιουλέρ η Τουρκία 3-1 τη Γεωργία (Videos)

18.06.2024 21:03

Δύο καταπληκτικά γκολ με… άπιαστους κεραυνούς απ’ τους Μιουλντούρ (25’) και Γκιουλέρ (65’) κι άλλο ένα του Ακτούρκογλου στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισαν στην Τουρκία τη μεγάλη νίκη επί της Γεωργίας με 3-1 στο Signal Iduna Park του Ντόρτμουντ, στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου του EURO 2024 κι έδωσαν… αέρα πρόκρισης απ’ το πρώτο κιόλας ματς στην ομάδα του Βιτσέντσο Μοντέλα.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Γεωργία είχε δοκάρι με τον Κβαρατσκέλια, ενώ αμέσως μετά ο Ακαϊντιν έδιωξε πριν περάσει η μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης ο Ακτούρκογλου πλάσαρε σε κενή εστία για το τελικό 3-1, καθώς ο Μαμαρντασβίλι είχε φύγει απ’ το τέρμα του για να πιέσει για το γκολ της ισοφάρισης.

Euro 2024: Μετά τη βροχή που… πλημμύρισε το γήπεδο, έπαιξαν… ξύλο οι Τούρκοι οπαδοί με τους Γεωργιανούς φιλάθλους (Photos/Video)

Euro 2024: Viral βίντεο οπαδού της Αγγλίας που αποκοιμήθηκε στη διάρκεια αγώνα και ξύπνησε στο άδειο γήπεδο τα ξημερώματα

ΣΑΒΒΑΤΟ 29.06.2024 18:24